Snow Glide Tools AF.1 Race Ski Tuning

Kolejny zakup do mojego serwisu w Tychach to znakomitej jakości ręczne urządzenie do ostrzenia krawędzi bocznej i dolnej (Ski Race Tuning) w nartach i desce snowboardowej, francuskiej firmy Snow Glide Tools model AF.1 World Cup, wykorzystywane przez wielu serwismenów i kluby z alpejskiego pucharu świata. To zaawansowane urządzenie serwisowe, kiedyś dostępne tylko dla klubów teraz dla wszystkich miłośników narciarstwa zjazdowego i snowboardu.

Ski Race Tunning AF-1 Snow Glide Tools

Za pomocą tego urządzenia możemy dokonać ostrzenia i tuningu sportowego krawędzi bocznej w zakresie od 86 do 90 stopni z regulacją co 0,1 stopnia oraz krawędzi dolnej (podwieszenie krawędzi) w zakresie od 0,25 do 1,5 stopnia z regulacją co 0,25 stopnia. Jeżeli chodzi o jakość wykonania i solidność to nie ma sobie równych.

AF-1 Snow Glide Tools

Dlaczego to urządzenie ma przewagę nad tradycyjnym serwisem ręcznym (ostrzenie krawędzi za pomocą kątownika czy prawidła) oraz nad serwisem maszynowym (ostrzenie krawędzi na maszynach serwisowych takich firm jak Wintersteiger, Montana, Reichmann itp.) ?

Odpowiedź jest prosta, jest to ręczna maszyna nad którą, a właściwie nad procesem ostrzenia krawędzi mamy całkowitą kontrolę, jako medium skrawające w AF.1 World Cup zastosowano podwójny talerz ścierny borazonowy o gradacji B46 (drobna gradacja) w przypadku ostrzenia krawędzi bocznej i B25 (bardzo drobna gradacja) w przypadku ostrzenia krawędzi dolnej, który umożliwia precyzyjne zeszlifowanie krawędzi na żądany kąt, ściągając przy tym niewielką ilość materiału z krawędzi. Całość procesu trwa naprawdę chwilę, a jakość ostrzenia jest nie do uzyskania tradycyjnymi metodami ostrzenia i to właśnie wyróżnia maszynę AF-1 francuskiej firmy Snow Glide Tools.

Dlatego już dzisiaj zapraszam do mojego serwisu narciarskiego w Tychach (woj. śląskie) do przetestowania usługi ostrzenia krawędzi tą zaawansowaną maszyną serwisową.

Ski & Board VIP Serwis REMSPORT 2 Tychy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *